İnsansı Saksı-Humanoid Pot-İnsan Saksı-Sukulent Saksı- Toptan İnsansı Saksı - Plastik İnsansı Saksı

Sukulent Saksı Modelleri | İnsansı Saksılar

Hem dekoratif olması hem de kolay yetiştirilebilir olması nedeniyle sukulent çiçeği son dönemde oldukça popüler olan bitkilerden birisi hâline geldi. Hâl böyle olunca sukulent saksı arayışları da artmış ve dekoratif saksılar evlerde, iş yerlerinde ve bahçelerde yerini almaya başladı. Peki sukulent nedir? Sukulent Bakımı nasıl olmalıdır? Sukulent saksı modelleri nelerdir? İnsansı saksılarda sukulent yetiştirebilir miyiz?

1) Sukulent Nedir?

Son yıllarda evlerde ve diğer iç mekanlarda sıklıkla tercih edilen sukulent, kaktüs familyasına ait bir bitkidir. Orjinal karşılığı olan Succulent kelime olarak “özü ve suyu olan” anlamını ifade eder. Ayrıca Aloe ve Kaktüs gibi etli, su tutan; yaprak, gövde ya da dokulara sahip bitkilerin ilgili dokuları için kullanılan biyoloji terimidir.

2) Sukulent Bakımı Nasıl Olmalı ?

Sukulent sıcak ülkelerin yerli bitkileri olduğu için soğuğa karsı çok duyarlıdırlar ve çok çabuk olumsuz etkilenirler. Dolayısıyla sukulent bakımı için önemli hususlardan birisi de ortamın havasıdır ve soğuk iklimli bölgelerde yaşıyorsanız bitkiyi evinizin içinde beslemeniz gerekmektedir. Sıcak iklimli bölgede iseniz de balkonunuzda bakımını yapabilirsiniz.

3) Sukulent Saksı Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Sukulent saksı için öncelikle alacağınız saksının boyutlarını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Zira genelde dekoratif amaçlar için yetiştirilen sukulent bitkisi için alacağınız saksı, koymayı düşündüğünüz yer için çok küçük veya çok büyük olmamalı. Bu noktada insansı saksı modellerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Zira siyah, mavi, gold, gri, beyaz, pembe, kırmızı gibi farklı renk ve modelleriyle insansı saksılarımız sukulent saksı modelleri için önemli bir aday olarak karşımıza çıkmaktadır. Detaylı inceleme için Mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sukulent Yetiştiren Kullanıcalardan Yorumlar:

“Bakımı kolay olan bir bitki türüdür. toprak kurudukça su verirseniz size minnettar kalır. bonsai deneyimlerinde başarısız olmuş bitkiseverlerin edinmesi oldukça faydalıdır.”

“Yaklaşık 3 yıldır yetiştirerek çoğaltımını yaptığım bitki türü. hobim. succulent yapraklarında su biriktiren bitki demektir. kökü latincedir ve su kelimesinden gelir. Enfes çiçek açabiliyorlar. kaktüs familyası olarak da biliniyor ama bu hepsinin dikenli olduğu anlamına gelmiyor.”

“Şu kuralı unutmayınız, succulentiniz az sulamadan ölmez, yüzde doksan dokuz çok sulamadan ölür.2 ay su vermeyin hiçbir şey olmaz ama üst üste çok sularsanız hassas kökleri çürüyecektir. Aynısı kaktüsler için de geçerlidir.
köklendirme için ise cocopeat toprağı kullanmanızı tavsiye ederim normal torfta çok uzun sürüyor kök vermeleri. Her yapraktan yeni bir yavru bitki elde edilebilir, mutlaka deneyin derim çoğaltmayı.”

Daha fazla görüş için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
İletişime Geç
İletişme Geç
Merhabalar, Toptan Alımlarda Fiyat Almak ve Diğer Sorularınız İçin Tıklayınız.